Aktualności

puszki

Nowy produkt w ofercie – Soft cod roe; wyśmienity mlecz z dorsza

cod roe ok

Tradycyjny przysmak znany w Wielkiej Brytanii i USA, nie obecny dotąd na Polskim rynku, o szczególnym delikatnym i unikalnym smaku. Pyszna przekąska prosto z czystych wód Islandii. W nowej szacie graficznej Ajtel.

Informacja prasowa – Ajtel S.J. zaczyna ekspansję na światowe rynki
Gdańsk, dnia 17.11.2015

Ajtel S.J. Waldemar i Jarosław Ajtel specjalizująca się w przetwórstwie ryb bałtyckich, szczególnie dorsza po produkcję wyrobów gotowych z łososia, ryb białych, ikry dorszowej i owoców morza dokonała w bieżącym miesiącu istotnej dla swojego rozwoju inwestycji strategicznej. Tym samym rozpoczęła drogę ku ekspansji na światowe rynki.

Firma produkcyjno-handlowa Ajtel S.J. Waldemar i Jarosław Ajtel z Gdańska, działająca od wielu lat w branży przetwórstwa rybnego w kategorii mrożonek i konserw, zgodnie z umową podpisaną 9.11.2015, nabyła udziały (należące do tej pory do swojego wspólnika firmy Skinney – Þinganes hf) w firmie Ajtel Iceland ehf z siedzibą w Islandii, specjalizującej się w przerobie wątroby dorszowej. Stała się tym samym 100 % udziałowcem islandzkiej spółki. Waldemar i Jarosław Ajtel do tej pory posiadali większościowy pakiet akcji islandzkiej firmy. W składzie Zarządu zasiedli, jako przewodniczący – Jarosław Tadeusz Ajtel, a także Waldemar Ajtel i Sævar Þór Jónsson. Funkcje Dyrektora Zarządzającego w dalszym ciągu będzie piastował Jón Áki Bjarnason.

Podjęty krok jest częścią strategii budowy silnej grupy kapitałowej działającej w Polsce i na świecie, a także ekspansji na nowe rynki. Zarząd Ajtel S.J. nie wyklucza kolejnych przejęć i inwestycji za granicą. Dzięki inwestycji firma poszerzy swój dostęp do surowca, a także znacznie zwiększy możliwości produkcyjne, nawet o kilka milionów konserw rocznie.

Nowoczesne linie do przerobu konserw, pakowania produktów mrożonych (także chain vacuum pack) i świeżych – MAP, a także certyfikaty IFS, BRC, MSC, ASC oraz Global GAP, które zapewniają bezpieczeństwo i gwarantują jakość na każdym etapie produkcji, czynią Ajtel S.J. poważnym partnerem biznesowym w zakresie produkcji marek własnych dla kontrahentów w Polsce i na świecie.

portal pozywczy2

Undercurrent newsintrafish