O firmie

AJTEL to firma produkcyjna posiadająca dwa nowoczesne zakłady produkcyjne w Polsce i na Islandii. W obecnej formie Firma AJTEL  Seafood Sp. z o.o ( wcześniej AJTEL Spółka Jawna) powstała w 1996 roku, firmą rodzinną, z siedzibą w malowniczej, ekologicznej i zalesionej Wyspie Sobieszewskiej.

pasta kawiorowaZ jednej strony obmywają ją wody „Martwej Wisły”, a z drugiej wody Morza Bałtyckiego. 500 metrów od zakładu rozciąga się piękny widok na Rezerwat Przyrody „Ptasi Raj” w którego skład wchodzą: dwa przymorskie jeziora „Karaś” i „Ptasi Raj” oraz bagna, wydmy i lęgowiska dla 200 gatunków ptaków.

Od roku 1996 firma przeszła wiele modernizacji , po których w 2003 roku otrzymała certyfikat uprawniający do eksportu na rynki UE i potwierdzający skuteczność wprowadzonego systemu HACCP. System powstał na bazie dwóch programów: Dobrej Praktyki Produkcyjnej (GMP) i Higienicznej (GHP), które zapewniają konsumentom bezpieczne i zdrowe dla życia produkty otrzymane w drodze procesów produkcyjnych.

W roku 2004 została zmodernizowana linia produkcyjna poprzez zakupienie maszyn do filetowania, odgławiania i odskórzania oraz postawiono pierwszy tunel do szokowego mrożenia. W roku 2006 postawiono drugi tunel do szokowego mrożenia oraz dzięki funduszom unijnym uruchomiono nową linię produkcyjną do produkcji konserw, która umożliwiła nam wejście na nowe rynki.pasztetrybny

Firma dbając o swoich klientów detalicznych i kontrahentów hurtowych wprowadza coraz to nowsze elementy zarządzania jakością. Wysoka świadomość nadzoru właścicielskiego i kadry kierowniczej pozwala na uniknięcie wielu trudnych sytuacji.

Trzon firmy stanowi doświadczona załoga pod nadzorem dobrze wyszkolonej kadry kierowniczej, która istnieje w branży rybnej już od wielu lat. Firma zatrudnia od 30 do 100 osób, co umożliwia szybkie reagowanie na wszelkiego rodzaju zmiany na rynku rybnym.

W dniu dzisiejszym 90% naszej produkcji jest sprzedawana poza granicę Polski. W ostatnich latach oprócz rynków zachodnich ,otworzyły się przed nami również chłonne rynki wschodnie, dlatego w najbliższym okresie planujemy poszerzenie asortymentów i zwiększenie zatrudnienia.